понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 83
home Хроника

Приведени двајца албански државјани при обид за нелегално преминување на границата кон Албанија

Приведени двајца албански државјани при обид за нелегално преминување на границата кон Албанија

На 22.07.2020 во 23.00 часот во близина на Граничен премин „Деве Баир – Граничен камен 94“, на место викано „Репетитори“, полициски службеници од Полициска станица „Деве Баир“ ги привеле Ф.В.(24) и К.Л.(29), двајцата од Р.Албанија, при обид за нелегално преминување на државната граница.

Лицата се предадени на полициски службеници од Полициска станица Крива Паланка за понатамошна постапка.

Коронавирус