среда, 29. март 2023. Вести денес: 141
home Хроника

Приведени дилери во Битола, пронајден хероин

Приведени дилери во Битола, пронајден хероин

На 26.10.2021 полициски службеници од СВР Битола и САЕ „Тигар“ на ул.„Осма” во Битола, ги лишија од слобода В.У.(33) и М.К.(31), двајцата од Битола, бидејќи кај нив биле пронајдени и одземени девет пакувања хероин.

Тие биле приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена пријава до надлежното обвинителство по чл. 215 од Кривичниот законик.