недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 61
home Хроника

Приведени четири лица од Тетово, кај нив пронајдена марихуана

Приведени четири лица од Тетово, кај нив пронајдена марихуана

На 14.09.2020 околу 22:15 часот на ул.„Браќа Миладинови“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Л.Р.(34), Е.Р.(29), Ф.С.(38) и М.С.(28), сите од Тетово, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Тие биле задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус