сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 82
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Приведени 7 скопјани кај кои е пронајдена марихуана

Приведени 7 скопјани кај кои е пронајдена марихуана

На улица „Цветан Димов“ во Скопје синоќа во 22.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Г.(28), А.А.(32), А.К.(28), Б.А.(26), В.К.(32), Н.Е.(31) и Е.А.(32), сите од Скопје.

При извршен преглед, соопшти денеска МВР, кај нив била пронајдена марихуана.

Тие биле приведени во Полициската станица Бит Пазар и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус