петок, 24. март 2023. Вести денес: 3
home Хроника

Приведени 32 девојки од угостителски објекти во Тетово

Приведени 32 девојки од угостителски објекти во Тетово

Во акциска контрола на МВР во два угостителски објекта во Тетово, вчера биле приведени 32 девојки од регионот.

Како што соопшти МВР, во акцијата, што се одвивала од 23 до 3 часот утринава, во двата објекта полицијата пронашла и привела 22 државјанки на Албанија, една на Косово, две од Србија и седум Македонки.

loading...