понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Приведени 3 лица: Ги фатиле при обид за тешка кражба во Скопје

Приведени 3 лица: Ги фатиле при обид за тешка кражба во Скопје

Полициски службеници од СВР Скопје вчера во 20.30 часот на ул.„Ферид Бајрам“ во Скопје ги лишиле од слобода Р.Г.(28), Д.Н.(23) и Ш.Е.(31) сите од Скопје, бидејќи биле фатени при обид за извршување кривично дело „тешка кражба“ во куќа сопственост на Б.М.(60) од Скопје.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус