недела, 28. мај 2023. Вести денес: 70
home Хроника

Приведени 22 лица кои не ја почитувале забраната за движење

Приведени 22 лица кои не ја почитувале забраната за движење

Вкупно 29 лица на ниво на целата држава изминатото деноноќие не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 22 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Како што соопшти МВР, изминатото деноноќие на на 41 лице им се издадени решенија за изолација, а 16 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.