петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 169
home Хроника

Приведени 2 лица барани со потерница за затворска казна до 12 години, спроведени во Битола

Приведени 2 лица барани со потерница за затворска казна до 12 години, спроведени во Битола

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи од Битола и од Одделението за внатрешни работи од Прилеп приведоа две лица барани со потерница за издржување казна затвор до 12 години. Приведени се А.А. (30) и П.С. (36).

Министерството за внатрешни работи попладнево соопшти дека за А.А. била распишана потерница за издржување затворска казна од 12 години, а П.С. за затворска казна од година и шест месеци.

Лицата се спроведени во Казнено-поправна установа Битола за издржување на затворската казна.

Коронавирус