петок, 30. септември 2022. Вести денес: 175
home Хроника

Приведени 18 лица во угостителски објект во Стајковци- еве ги деталите

Приведени 18 лица во угостителски објект во Стајковци- еве ги деталите

Во СВР Скопје вчера во 22.00 часот било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П. (52), работи и во него има гости.

Полициски службеници во содејство со Државен пазарен инспекторат извршиле контрола при што во објектот биле затекнати 18 лица кои се приведени во Полициска станица Гази Баба за понатамошна постапка, поради непочитување на мерките за заштита на здравјето од ковид-19.

По документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус