сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 93
home Хроника

Приведени 10 државјани на Република Албанија

Приведени 10 државјани на Република Албанија

На 24.05.2019 година во периодот од 05:00 до 07:00 часот полициски службеници извршиле акциска контрола во с.Цепчиште и с.Порој, тетовско, за спречување, откривање и приведување на странски државјани кои по кој било основ прекршиле одредби од законот за странци.

Притоа, биле приведени 10 државјани на Република Албанија.

Тие биле задржани во СВР Тетово за понатамошна постапка.

Коронавирус