сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 85
Во живо

30-та Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

home Хроника

Приведена скопјанка во Карпош-се однесувала агресивно кон полицајци

Приведена скопјанка во Карпош-се однесувала агресивно кон полицајци

Вчера во 20.25 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош била приведена В.К.(44) од Скопје, затоа што се однесувала агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејства.

По целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија