сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 104
home Хроника

Приведена скопјанка- се барала со потерница за 12 години затворска казна

Приведена скопјанка- се барала со потерница за 12 години затворска казна

Денеска во 16:30 часот од страна на полициски службеници од ЕВР Ѓорче Петров, пред трговски центар во Гостивар лишена од слобода е С.Р.(42) од с.Чајлане- Скопје која се барала со потерница од Основен кривичен суд за издржување казна затвор во траење од 12 година.

Лицето ќе биде предадено на КПУ -Идризово.

Коронавирус