недела, 26. септември 2021. Вести денес: 79
home Хроника

Приведена скопјанка по распишана потерница, мора да оди во затвор

Приведена скопјанка по распишана потерница, мора да оди во затвор

На 03.08.2021 во 11.50 часот на ул.„Ѓурчин Кокале“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода и ЕВР Чаир, врз основа на судска наредба, ја лишиле од слобода Л.Н.(50) од Скопје, по распишана централна потерница, за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 247 од Кривичниот законик.

Во 12.10 часот лицето било предадено во Полициската станица Ѓорче Петров за за спровод во Казнено-поправната установа Затвор – Идризово.

Коронавирус