среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 167
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Приведена млада жена, кај неа најдена прашкаста материја

Приведена млада жена, кај неа најдена прашкаста материја

На 23.05.2022 во 21:25 часот во Тетово од полициски службеници од Полициска станица Тетово е лишена од слобода М.И.(29) од с.Вруток, гостиварско затоа што кај неа била пронајдена прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус