петок, 14. август 2020. Вести денес: 125
home Хроника

Приведена дадилката што тепа двегодишно дете

Приведена дадилката што тепа двегодишно дете

На социјалните медиуми се појави видео на кое се гледа како млада жена тепа мало дете во детска игротека во Скопје. Сопственикот на игротеката во изјава за медиуми посочи дека случајот го пријавил во полиција.

Дадиката е приведена, засега е во полициска станица и за случајот е известен јавен обвинител, велат за Радио Слободна Европа од МВР.

Коронавирус