петок, 4. декември 2020. Вести денес: 100
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ денес со блокада во Скопје и со протест во 20 градови, оставка на Заев веднаш!

home Хроника

Приведена битолчанка: Предизвикала пожар- еве ги деталите

Приведена битолчанка: Предизвикала пожар- еве ги деталите

Во СВР Битола вчера околу 13.30 часот била приведена Л.Т.К. (58) од Битола поради тоа што запалила сува трева и гранки, а огнот се проширил и зафатил гаража и магацин сопственост на Ј.С. и Т.С од село Крклино.

Пожарот бил изгаснат од протипожарната единица од Битола.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус