недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Приведена 37 годишна жена од Куманово – при претрес во нејзиниот дома била пронајдена прашкаста материја

Приведена 37 годишна жена од Куманово – при претрес во нејзиниот дома била пронајдена прашкаста материја

Денеска(04.05.2021), полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода С.Ј.(37) од Куманово. При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со кафеава прашкаста материја и едно пакување со бела прашкаста материја.

Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.