петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Хроника

Приведен затвореник кој избегал од Идризово

Приведен затвореник кој избегал од Идризово

Вчера околу 18.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле Ф.А. (33) од Гостивар, осуден на двегодишна затворска казна за сторено кривично дело „кражба“, а кој претходно избегал од Казнено-поправната установа „Идризово“-Скопје и по кого била распишана потерница.

По приведувањето, Ф.А. бил спроведен во КПУ „Идризово“ на доиздржување на затворската казна.