сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Приведен турски државјанин во Карпош – бил баран со потерница за убиство

Приведен турски државјанин во Карпош – бил баран со потерница за убиство

На 05.05.2021 во 17 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош бил лишен од слобода З.С.(47) од Р.Турција со престојувалиште во Скопје, кој се барал по меѓународна потерница за сторено крвично дело „убиство“.

Тој бил задржан во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка.

Коронавирус