вторник, 2. март 2021. Вести денес: 149
home Хроника

Приведен тинејџер од Куманово, при претрес му била пронајдена марихуана

Приведен тинејџер од Куманово, при претрес му била пронајдена марихуана

Приведено е 18-годишно момче поради поседување на марихуна, по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, стои во билтенот на МВР.

На 21.09.2019 во 00:30 часот полициски службеници од СВР Куманово, на ул.„Иво Лола Рибар“ го привеле Т.Р.(18) од Куманово поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус