сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен тетовец за издржување затворска казна од три ипол години

Приведен тетовец за издржување затворска казна од три ипол години

Тетовец кој се барал за издржување на затворска казна бил уапсен денеска.

-Полициски службеници од СВР Тетово го приведоа Л.Ц.(36) од Тетово, кој со наредба од Основниот суд Тетово се барал за издржување казна затвор од три години и шест месеци за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, по член 215 став 1 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.