среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 51
home Хроника

Приведен тетовец за издржување казна затвор

Приведен тетовец за издржување казна затвор

На 01.03.2021 околу 10.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле М.С.(23) од Тетово за издржување на затворска казна за сторено кривично дело „насилство“.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

Коронавирус