вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 91
home Хроника

Приведен тетовец за издржување казна затвор

Приведен тетовец за издржување казна затвор

Вчера (08.12.2021) околу 20.50 часот на ул.„Иво Лола Рибар“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово, го лишиле од слобода 32-годишниот тетовец Е.И..

Тој се барал по издадена судска наредба, за издржување на затворска казна.

Е.И. бил приведен во полициска станица, по што бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

Коронавирус