среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

Приведен тетовец со над 1000 парчиња пиротехнички средства

Приведен тетовец со над 1000 парчиња пиротехнички средства

Полициски службеници од СВР Тетово, вчера го привеле 50-годишниот тетовец З.К.

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски информира дека лицето е приведено на улица „146“ откако кај него биле пронајдени 1.116 парчиња разни пиротехнички средства, претежно петарди.

Пиротехничките средства се одземени, а Јосифоски посочува дека по целосно документирање на случајот против З.К. ќе биде изготвен соодветен поднесок по Законот за заштита од експлозивни материи.

Qatar 2022