четврток, 5. август 2021. Вести денес: 139
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Хроника

Приведен тетовец баран со потерница

Приведен тетовец баран со потерница

Денеска во 15.40 часот од страна на полициски службеници од ПС Тетово е приведен И.М. (31) од Тетово, кој со потерница се барал за издржување казна затвор во траење од една година во КПУ Тетово.

Лицето во текот на денот ќе биде предадено на казнено- поправната установа.

Коронавирус