понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 118
home Хроника

Приведен тетовец баран по потерница за издржување на затворска казна

Приведен тетовец баран по потерница за издржување на затворска казна

На 20.11.2020 во 11.45 часот пред угостителски објект во Тетово од полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на издадена судска наредба, приведен е Т.Г.(60) од Тетово, за издржување на казна затвор.

Лицето е спроведено во Казнено – поправната установа Затвор – Тетово за издржување на казната.

Коронавирус