понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 64
home Хроника

Приведен сопственик на угостителскиот објект од Голема Речица

Приведен сопственик на угостителскиот објект од Голема Речица

На 03.11.2019 во 00,40 часот извршена била контрола во угостителски објект во Тетово и поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела бил приведен сопственикот на угостителскиот објект Ј.С.(52) од с.Голема Речица.

Во локалот била пронајдена бела прашкаста материја, а во СВР Тетово биле приведени Ш.С.(31), Г.М.(23) и 17 годишна малолетничка сите од Косово, како и Т.Ф.(18) и К.С.(21) двајцата од Р.Албанија. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус