понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 71
home Хроника

Приведен сопственик на чајџилница, работел по дозволеното врем

Приведен сопственик на чајџилница, работел по дозволеното врем

Вчеравечер (24 јануари) околу 22 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 59-годишниот тетовец Ш.И., чиј угостителски објект (чајџилница) на улица „Ленин“ во Тетово работел по дозволеното време и во него престојувале пет лица.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок по член 206 од Кривичниот законик за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Коронавирус