сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 81
home Хроника

Приведен скопјанец за сторено разбојништво, претходно извршил уште пет

Приведен скопјанец за сторено разбојништво, претходно извршил уште пет

Полицијата синоќа во 18.55 часот го привела Л.Ш. (26) од Скопје осомничен за сторено кривично дело „разбојништво“.

Од МВР денеска појаснуваат дека полициски службеници на СВР Скопје на улица „ВМРО’’ го привеле Л.Ш. кој извршил разбојништво во фирма на улицата „Ѓорче Петров“ и со закана со пиштол од вработената одзел пари, но по преземени мерки од полициските службеници е лишен од слобода.

Л.Ш. е осомничен и за уште пет други разбојништва извршени на подрачјето на град Скопје.

Коронавирус