сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 75
home Хроника

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Полициски службеници од ЕВР Карпош, денеска во 17:00 часот на ул.„Иван Аговски“ во Скопје, врз основа на судска наредба го лишиле од слобода скопјанецот М.Н. (38) за издржување на казна затвор за сторено кривично дело по член 156 став 3 од Закон за игрите на среќа и за забавните игри.

Лицето, како што соопшти МВР, ќе биде спроведено во казнено поправна установа.

Коронавирус