недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 80
home Хроника

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

На 18.09.2021 полициски службеници од Единицата за интервентна полиција на подрачјето на Бит Пазар го лишија од слобода А.С.(39) од Скопје.

Тој се барал со судска наредба за издржување казна затвор. А.С. бил приведен во полициска станица по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Локални избори 2021