вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 123
home Хроника

Приведен скопјанец за издржување на затворска казна

Приведен скопјанец за издржување на затворска казна

Денеска во 14.25 часот од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек за потрага, на подрачјето на с.Бадар е лишен од слобода П.А.(40) од Скопје, по распишана централна потерница и добиена судска наредба, за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Лицето е предадено во полициска станица, по што ќе биде спроведено во Казнено-поправна установа за издржување на затворската казна.

ЕУРО 2020

Македонија