вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 21
home Хроника

Приведен скопјанец за издржување казна затвор од една година

Приведен скопјанец за издржување казна затвор од една година

Денеска (04.02.2021) во 11:10 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, отсек за потрага го приведоа М.К.(47) кој се барал со потерница, за издржување казна затвор по член 235 став 1 од Кривичниот законик на Република Македонија во времетраење од една година.

Лицето ќе биде предадено во казнено поправна установа.

ЕУРО 2020

Македонија