сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен скопјанец во Струга

Приведен скопјанец во Струга

Полицијата вчера во авто-камп во с.Радожда, струшко го лишиле од слобода А.А.(24) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во полициската станица и по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.