понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Приведен скопјанец: Во кафеана нападнал вработен во агенција за обезбедување

Приведен скопјанец: Во кафеана нападнал вработен во агенција за обезбедување

На 4 јуни 2019 година во 03.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект лоциран на улицата „Св. Кирил и Методиј“ З.Д.(40) од Скопје физички го нападнал П.П. (35) од Скопје, вработен во агенција за обезбедување.

Лицето било приведено во Полициската станица Центар и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус