петок, 10. јули 2020. Вести денес: 106
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Приведен скопјанец поради семејно насилство, му се заканувал и на полицаец

Приведен скопјанец поради семејно насилство, му се заканувал и на полицаец

Полицијата вчера го привела 37 годишниот Р.Б.

Од МВР информираат дека околу 12,40 часот во Скопје, на улица „Лука Геров“, при преземање на мерки по претходна пријава за семејно насилство, Р.Б. упатувал закани по животот на полицискиот службеник и агресивно се однесувал, по што бил приведен.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020