петок, 20. мај 2022. Вести денес: 78
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ во Општина Гевгелија

home Хроника

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Денеска во 09.30 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги на подрачјето на Кисела Вода го лишија од слобода Б.М.(41) од Скопје.

За него била распишана Централна потерница, а по наредба од Основен Суд Скопје 1. Тој се барал за издржување на казна затвор во времетраење од 1 година и 6 месеци во врска со чл.131 од Кривичниот законик. Б.М. ќе биде спроведен во казнано-поправна установа за издржување на казната.

Коронавирус