среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 151
home Хроника

Приведен скопјанец осомничен за кражба

Приведен скопјанец осомничен за кражба

На 08.10.2021 во 10.00 часот полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода Ф.А.(36) од Скопје поради сомнение дека на 16.02.2021 извршил кражба.

-Со него бил извршен разговор во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 235 од Кривичниот законик, информира МВР.

Локални избори 2021