недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен скопјанец, ограбил маж на Камени мост

Приведен скопјанец, ограбил маж на Камени мост

На 21.10.2021 полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ќ.(23) од Скопје, фатен по извршено кривично дело „кражба“.

-А.Ќ. го извршил делото околу 16.55 часот на скопскиот Камен мост, при што од оштетениот О.К.(30) одзел пари, информира МВР.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Коронавирус