петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен скопјанец: На сопругата ѝ упатувал закани по живот

Приведен скопјанец: На сопругата ѝ упатувал закани по живот

На 08.11.2020 во 01.00 часот во Полициското одделение Мирковци, жена од с.Мирковци пријавила дека на 07.11.2020 околу 20.00 часот во с.Мирковци нејзиниот сопруг, со кого не живеела заедно, ѝ упатувал закани по животот.

Тој бил приведен во полициска станица и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус