сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 58
home Хроника

Приведен скопјанец на плажа во Охрид, при претрес му била пронајдена марихуана

Приведен скопјанец на плажа во Охрид, при претрес му била пронајдена марихуана

На 22.07.2021 во 23.30 часот, при извршена контрола на плажа во Охрид, кај М.Б.Т.(19) од Скопје, била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус