петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 124
home Хроника

Приведен скопјанец кој поседувал дрога

Приведен скопјанец кој поседувал дрога

На 28.11.2021 во 01:00 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода Т.С.(31) од Скопје затоа што кај него е пронајдена марихуана и прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус