четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 36
home Хроника

Приведен скопјанец кај Бит Пазар, имал марихуана

Приведен скопјанец кај Бит Пазар, имал марихуана

На 30.01.2021 во 20:10 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода Д.Ш.(24) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија