четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 129
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Хроника

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен скопјанец баран со потерница

Денеска (20.10.2020) во 14:15 часот полициски службеници од ЕВР Кисела Вода го приведоа Б.П. (31) од Скопје.

Тој се барал со потерница во врска со чл.237 од КЗ на Република Македонија, а по наредба на Основен суд Скопје за издржување на казна затвор од две години.

Коронавирус