четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна

На 19.05.2022 во 15.30 часот на ул.„Ташко Караџа” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Е.(45) од Скопје.

-Тој бил баран по централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 239 од Кривичниот законик, информира МВР.

Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Коронавирус