вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 145
home Хроника

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен скопјанец баран со потерница

На 02.02.2021 околу 02.45 часот на ул„Бранислав Нушиќ“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош – СВР Скопје го лишиле од слобода В.Г.(29) од Скопје, затоа што се барал со потерница за издржување казна затвор од три години, информира МВР.

В.Г. бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор – Идризово, за издржување на затворската казна.

ЕУРО 2020

Македонија