понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 182
home Хроника

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен скопјанец баран со потерница

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Оддел за криминалистички работи Кисела Вода, денеска во 15:30 часот го приведоа А.С. (33) од Скопје осуден на казна затвор во времетраење од 2 години и 6 месеци.

Како што информира МВР, лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Коронавирус