среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 158
home Хроника

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен скопјанец баран со потерница

На 24.11.2020 во 19.40 часот на бул.„8-ми Септември“ од полициски службеници од СВР Скопје приведен е Н.Н.(27) од Скопје, кој се барал со потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци, информира МВР.

Лицето е спроведено во Казнено поправна установа„Идризово“ за издржување на казната.

Коронавирус