вторник, 2. август 2022. Вести денес: 21
Во живо

Говор на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод Денот на Републиката

АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Хроника

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен скопјанец баран со потерница

Вчера во 20.15 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на судска наредба, го привеле Г.С.(44) од Скопје за издржување затворска казна за сторено кривично дело „телесна повреда“, по член 130 од Кривичниот законик, информира МВР.

Во 21.00 часот лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Коронавирус