четврток, 23. март 2023. Вести денес: 4
home Хроника

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен скопјанец баран со потерница

На 02.12.2021 во 15.00 часот на ул.„Браќа Чакреви“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Д.(55) од Скопје. Тој бил баран по централна потерница за издржување на казна затвор за сторено кривично дело по член 297 од Кривичниот законик, информира МВР.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

loading...